Çin geleneksel tedavi yöntemlerinden biri de akapunktur. Vücudun belirli noktalarına (baskı noktası) özel iğneler batırılması sonucunda ağrıların giderilmesi hedeflenir. Birçok insan ağrılarından kurtulmak için bu yöntemi denese de bazı insanlar iğne korkuları nedeniyle bunu tercih etmiyorlar. İğneden korkan fakat aynı zamanda da ağrılarından kurtulmak isteyenler için iğnesiz akapunktur olarak kabul edilen akupressor masaj bulunuyor. İğne yerine vücudun özel yerlerine parmakla yapılan baskılar sonucunda istenilen rahatlık sağlanıyor. Uzman ve profesyonel kişilerce yapılması tavsiye edilen bu masajı Atakum Deluxe Masaj salonu bünyesinde yaptırabilirsiniz.

AKUPRESSOR MASAJI NEDİR?
Arı veya herhangi bir şikayeti olan kişilerin vücutlarındaki baskı noktalarına parmakla yapılan tedavi yöntemine akupressor masaj adı veriliyor. Yöntem olarak geleneksel akapunktur uygulamasının aynısıdır. Fakat burada iğneler yerine parmaklar kullanılıyor. Herhangi bir yan ürün ve malzeme kullanılmadan, baskı noktalarına baskı uygulanmasıyla ağrıların azaltılması/giderilmesi hedefleniyor. Vücut üzerinde 12 meridyen ve extra 2 meridyen olmak üzere toplam 14 meridyen bulunuyor. Her bir meridyen üzerinde bulunan enerji de bir organı temsil ediyor. Meridyenler üzerinde akupressor noktaları bulunuyor. Bir akupressor noktasına doğru şekilde basınç uygulandığında saniyenin 10 000 ‘de biri gibi muazzam bir zaman diliminde vücut üzerinde fizyolojik ve biyokimyasal değişiklikler oluşması sağlanıyor.

AKUPRESSOR MASAJI FAYDALARI
Uzman ve deneyimli mazösleri bünyesinde barındıran Samsun Atakum Deluxe Masaj Salonu iğnesiz akapunktur yöntemiyle enerji akışınızı optimize ediyorlar. İğnesiz akapunkturun etkileyici faydaları şunlardır;

Baş, bel, doğum ve pek çok diğer travmatik ağrıları alır.
Kadınlarda adet dönemi belirtilerini azaltır.
Kusma ve bulantıları yatıştırır.
Doğumu hızlandırır.
Uykusuzluğu giderir.
Derin gevşemeye yardımcı olur.
AKUPRESSOR MASAJI NASIL YAPILIR?
Akupressor masajını yapmak için vücuttaki baskı noktalarını bilmek kadar, uygulanacak baskıyı da iyi ayarlamak gerekiyor. Bu nedenle bilinçsiz ve eksik bilgiler doğrultusunda yaptığınız/yaptırdığınız masaj size acı olarak geri dönecektir. Profesyonel ve eğitimli kişilerce masajınızın yapılmasını istiyorsanız Atakum Deluxe masaj salonu tercih edebilirsiniz. Eğitimli ve sertifikalı Samsun masaj salonu masözleri öncelikli olarak rahatsızlığınız doğrultusunda sizi hazırlıyorlar. Vücudunuzun belirli noktalarına ağrınızı ve şikayetinizi gidermek için belirli baskıları uyguluyorlar. Akupressor hızlı bir tedavi yöntemi olmadığı için düzenli olarak bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.