Sıcak taş terapisinde taşlar ısıtılarak vücudun belirli yerlerine konulur. Isı vücuda nüfuz ettikçe vücuda terapi yapar. Bunun sebebi ise yerleştirilen taşların özel olması ve vücudun kilit noktalarına yerleştirilmesidir.

Vücuda taş yerleştirilerek yapılan sıcak taş terapisinde kullanılan taşlar volkanik lav (bazalt) taşlarıdır. Bu taşın özelliği ise ısıyı uzun süre üzerinde tutması, pürüzsüz, parlak ve yassı şekilde olmalarıdır.

Taşlar su içerisinde ısıtılarak, vücudun belli kilit noktalarına özenle koyulur. Masaja başlamadan önce taşlar sıcaklığını kasların derinlerine kadar aktarmış olur. “ Termoterapi “ olarak adlandırılan bu durum vücut için son derece sağlıklıdır.

Ardından aromatik öz yağları kullanılarak özenle masaj uygulaması yapılır taşlardan aldığı ısı ile rahatlayan kaslar masaj sayesinde tüm yorgunluğunu atar. Taşlar sayesinde emilen ısı ve uygulanan masaj sonrası vücuttaki kan dolaşımı hızlanır ve düzenlenir. Dokular ve hücreler içerisinde oksijen ulaşmayan bölge kalmamış olur.

Ayrıca bazalt taşları su içerisinde ısıtıldığı için “hidroterapi” özelliği de kazanmış olur. Suyun terapi etkisinden de faydalanmış olunur.

Sıcak Taş Terapisi Hangi Sağlık Problerine İyi Gelir?
Kas, Kemik ve Eklem Sorunları,
Bel ve sırt ağrısı,
Spor yaralanmaları,
Kas, kemik ve eklem rahatsızlıkları,
Stres Kaynaklı Sorunlar,
Stres, gerginlik,
Uykusuzluk,
Başağrısı,
Kadın Sağlığı,
Regl sıkıntıları,
Sancılı regl ağrıları, aşırı kanama,
Hamilelikteki Sorunlar,
Bel ve sırt ağrıları, rahatlama,
Diğer Rahatsızlıklar,
Solunum Rahatsızlıkları,
Dolaşım Rahatsızlıkları,
Sindirim sorunları.