ATAKUM SPA

              Bir bütün olarak değerlendirildiğinde SPA uygulamaları vücutta kan dolaşımının dengelenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasıyla yorgunluk belirtilerinin de kaybolmasına bu şekilde de daha dinç bir başlangıç yapmaya olanak sağlar. Zinde bir başlangıç yapabilmek için Atakum SPA merkezleri oldukça fazla imkan sunmaktadır.

SPA Nedir?

Dünya genelinde oldukça yaygın ve bilinir bir duruma gelmekle beraber ülkemizde de popülerliği artan SPA nedir diye sorduğumuzda alacağımız en kısa eve en açıklayıcı cevap “vücudu arındırmak” olacaktır. Tam olarak da aslında öyledir; vücudu rahatlatmak, gün içinde yüklenen stresten arındırmaktır.

SPA kelime anlamı olarak Latince kökenli olup, Selus Per Aqua kelimelerinin ilk harfleriyle oluşturulmuş bir kısaltmadır. Selus Per Aqua ise Su ile Gelen sağlık veyahut Sudan Gelen Sağlık olarak tercüme edilebilir.

Atakum SPA 

aramalarında üst listelerde sunulan Atakum Deluxe Spa bu sektörde başarılı faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

SPA masajı genel olarak su ile yapılan bakım ve terapileri kapsamakla beraber aynı zamanda aromatik sıvılar ve doğal taşlarda bu hizmetin olmazsa olmazlarındandır.

Ne Zamandan Beri SPA Yapılmaktadır?

Avrupa Kıtasında oldukça yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Zira tarih sayfalarına bakıldığında da ilk örneklerine yine Avrupa kıtasında rastlanılmıştır. İlk olarak Romalılar tarafından uygulanan bir terapi olduğu değerlendirilmektedir.

Atakum SPA Salonlarına Gelmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

SPA yapmak esasında vücudu rahatlatmak, stres yükünden kurtulmak olduğu için belli başlı kurallara dayandırmak yanlış olur. Lakin birtakım hususlara da dikkat edildiği takdirde kişinin faydasına olacaktır.

·        Bilgilendirmeler

Eğer herhangi bir sağlık problemi veyahut belirtilmesi gereken bir durum var ise mutlaka bildirilmeli ve uzmanlar bu konuda uyarılmalıdır. Bu durum sayesinden daha konforlu bir terapi uygulanabilecektir.

·        Kıyafet

Atakum Spa Merkezine gelindiğinde SPA terapi esnasında kişi kendisini nasıl rahat hissediyorsa o kıyafetle olmasında sakınca bulunmamaktadır. Lakin kan dolaşımının rahatlıkla yapılabilmesi adına lastikli kıyafet ve ürünlerden kullanılmaması faydalı olacaktır.

·        Zaman

Atakum Deluxe Spa Merkezinde alınan randevuların yaklaşık olarak 15 dakika evvelinde hazır bulunulmasıyla SPA öncesi hazırlıklar ve duş alma gibi işlemler yapılabilmektedir. Bu sayede de tam zamanlı ve verimli bir terapi seansı gerçekleştirilebilmektedir.